با صدای بلند ترانه خواننده حمید عسکری

با صدای بلند: ترانه خواننده حمید عسکری اینستاگرام اینستاگرام حمید عسکری پست حمید عسکری جشن تولد پسر خواننده معروف جشن تولد کارن

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی قالیباف وعده‌های پوچ انتخاباتی می‌دهد/ بعضی از گردش آزاد اطلاعات واهمه دارند ، حضرتی

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: ما نباید با اعتقادات مردم بازی کنیم و آنها را به سخره بگیریم. نباید به کسانی که به دنبال تعطیل کردن نشریات هستند، می

قالیباف وعده‌های پوچ انتخاباتی می‌دهد/ بعضی از گردش آزاد اطلاعات واهمه دارند ، حضرتی

حضرتی: قالیباف وعده های پوچ انتخاباتی می دهد/ بعضی از گردش آزاد اطلاعات واهمه دارند

عبارات مهم : اعتماد

حضرتی:

قالیباف وعده های پوچ انتخاباتی می دهد/ بعضی از گردش آزاد اطلاعات واهمه دارند/به کسانی که دنبال تعطیل کردن نشریات هستند، میدان ندهیم

قالیباف وعده‌های پوچ انتخاباتی می‌دهد/ بعضی از گردش آزاد اطلاعات واهمه دارند ، حضرتی

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: ما نباید با اعتقادات مردم بازی کنیم و آنها را به سخره بگیریم. نباید به کسانی که به دنبال تعطیل کردن نشریات هستند، میدان داد.

به گزارش ایلنا، الیاس حضرتی در نشست خبری مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس با نشریات دانشجویی کشور که در محل باغ نگارستان دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد، گفت: من در مجالس سوم، چهارم و ششم بودم. آقای صادقی گل سر سبد این مجلس است و خوب درخشید.

گاهی به صادقی توصیه می کنیم سرعتش را کم کند

او ادامه داد: گاهی به آقای صادقی اتهام می زنند که سرعتش زیاد شده است هست. ما که خود تجربه این سرعت را هم داریم گاهی به ایشان توصیه می کنیم سرعتش را کم کند.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: ما نباید با اعتقادات مردم بازی کنیم و آنها را به سخره بگیریم. نباید به کسانی که به دنبال تعطیل کردن نشریات هستند، می

فعالیت سیاسی دردسرساز است

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه ما بی تفاوت نیستیم و نسبت به پرسشها اجتماعی و فرهنگی و جامعه با بی تفاوتی رد نشدیم، اظهار داشت: کم نیستند دانشجوهایی که دنیا را آب ببرد، آنها را خواب می برد. بعضی هم دنبال نمره هستند. یک تعداد کمی نیز هستند که فعالیت سیاسی و دردسر را گزینش کردند و این در حالی است که عنوان و فعالیت سیاسی دردسرساز است.

سه احضاریه هم اینک روی میز من است

حضرتی در پاسخ به دانشجویی که گفته بود دادگستری جهت او به علت نام بردن از خاتمی در نشریه دانشجویی اش احضاریه فرستاده هست، تصریح کرد: در مورد اینکه احضاریه جهت ایشان فرستادند، باید بگویم سه احضاریه هم اینک روی میز من هست. من در یک مقطع پنجاه و شش احضاریه از دولت احمدی نژاد، قوه قضاییه و سایر نهادها داشتم.

قالیباف وعده‌های پوچ انتخاباتی می‌دهد/ بعضی از گردش آزاد اطلاعات واهمه دارند ، حضرتی

حضرتی با بیان اینکه هنگامی که مرا احضار می کنند، سریعا به دادسرا می روم، خاطرنشان کرد: کارمندان و نیروی دادسرا من را می شناسند. پرونده ها هم در عالی ترین حالت مشمول مرور وقت می شود. این استراتژی من در این مدت بوده است.

هنوز به اوضاع سفید نرسیده ایم

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: ما نباید با اعتقادات مردم بازی کنیم و آنها را به سخره بگیریم. نباید به کسانی که به دنبال تعطیل کردن نشریات هستند، می

او با بیان اینکه ما هنوز به اوضاع سفید نرسیده ایم، ابراز داشت: ما هنوز در اوضاع قرمز هستیم. در انتخابات مجلس، حداقل ده ها جوان رشیدتر از ما ردصلاحیت شدند و ما باقی مانده کشته و زخمی ها یک لیستی را تهیه کردیم، هرچند که این مساله در انتخابات شوراها برعکس شد ولی ما هنوز به وضعیتی که یک وزیر بتواند معاون اصلاح طلب تعیین کند، نرسیدیم.

نباید به کسانی که به دنبال تعطیل کردن نشریات هستند، میدان داد

مدیرمسئول روزنامه اعتماد با بیان اینکه ما باید قانون را رعایت کنیم و نباید قانون شکن باشیم، عنوان کرد: ما نباید با اعتقادات مردم بازی کنیم و آنها را به سخره بگیریم. نباید به کسانی که به دنبال تعطیل کردن نشریات هستند، میدان داد.

قالیباف وعده‌های پوچ انتخاباتی می‌دهد/ بعضی از گردش آزاد اطلاعات واهمه دارند ، حضرتی

به تک تک وزرا در ارتباط با نشریات دانشجویی نامه نوشته ام

حضرتی با بیان اینکه من به تک تک وزرا در ارتباط با نشریات دانشجویی نامه نوشته ام، یادآور شد: اگر آقای وزیر نمی تواند این موانع را برطرف کند، ما اجازه نمی دهیم دور بعد وزیر باشد. اگر قرار باشد از وحشت نشریه را باطل کنند، ما او را نمی خواهیم.

با استفاده از ظرفیت اصلاح طلبی تلاش می کنیم به عقب برنگردیم

او با تاکید بر اینکه وزیر ضامن اجرای قوانین هست، بیان کرد: ما قانون تصویب می کنیم و بر مدیری که رای اعتماد داده ایم، نظارت می کنیم. ما در جلسه با آقای روحانی، به ایشان گفتیم که تلاش می کنیم دوباره یک زلزله هشت ریشتری دامن گیر این مردم نشود و علیرغم گله هایی که از دولت داریم، با تمام توان و با استفاده از ظرفیت اصلاح طلبی تلاش می کنیم به عقب برنگردیم.

محدود کردن ملت به یک حزب و تفکر و سلیقه خاص مدنظر امام نبود

این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به نگاه امام خمینی(ره) به لزوم وجود اندیشه ها و نگرش های متفاوت در جامعه گفت: اتکای امام(ره) به یک فرد و حزب خاص نبود. محدود کردن ملت به یک حزب و تفکر و سلیقه خاص مد نظر امام نبود. هنگامی که عده ای خواسته بودند مراجع و علما کاندیداها را گزینش و بر آنها نظارت کنند، امام این رویه را بدتر از جدا کردن دین از سیاست و مصداق جدا کردن ملت از سیاست دانستند.

حضرتی اضافه کرد: تفکر برابر می گفت ملت توده های صغیر و یتیمی هستند که نیازمند سرپرستی هستند و همچون یک معلول ذهنی باید مواظب آنها بود. هنگامی که هم بحث رای دادن زنان و کاندید شدن آنها مطرح شد، عده ای اطلاعیه دادند که اگر کل مجلس را زنان بگیرند و اگر مدیر مجلس و نخست وزیر زن شود، چه می شود؟ امام همان وقت به آنها تودهنی زد ولی آنها به شکل ها و رنگ های متفاوت درآمدند و هنوز هم این تفکر را می بینیم و مصیبت ما با این تفکر است.

عده ای می گویند دانشجو غیرقابل اعتماد است

او سپس به لزوم وجود امنیت و آزادی در فضای دانشگاه و نشریات دانشگاهی تاکید کرد و اظهار داشت: اگر امروز از کمبود فضای امن و آزاد جهت نشریات دانشجویی صحبت می کنیم، به این علت است که همان عده می گویند دانشجو غیرقابل اعتماد است . ولی واقعیت این است که این قشر دانشجو است که حریت و آزادگی را به جامعه تزریق می کند و تورهای روزمرگی را پاره می کند.

نشریات دانشجویی نیاز به بگیر و ببند ندارند

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه نباید ترساندن و ارعاب و نگاه از اوج بر سر نشریات دانشجویی وجود داشته باشد، تصریح کرد: گردش آزاد اطلاعات جهت اقشار متفاوت جامعه اعم از توده، معلمان، کارگران و مخصوصا نخبگان و دانشجویان باید محقق شود. نشریات و از جمله نشریات دانشجویی نیاز به بگیر و ببند ندارند مگر اینکه مخل امنیت کشور باشند. مصادیق امنیت هم روشن است ولی بعضی بسط سلیقه ای به آن می دهند.

سخت ترین و پر چالش ترین کارها را رسانه به دوش دارد

حضرتی با اشاره به فعالیت های مطبوعاتی خود خاطرنشان کرد: ۳۰ سال است که در کار رسانه هستم و به جرات می گویم سخت ترین و پر چالش ترین کارها را رسانه به دوش دارد. بنده شخصا زندگی زیر توپ و تانک و آتش را هم تجربه کردم ولی واقعا استرس و چالش هایی که در کار رسانه کشیدم، بسیار زیاد از دوره هایی است که در جبهه بودم.

افرادی از گردش آزاد اطلاعات وحشت دارند

او با تاکید بر اهمیت گردش آزاد اطلاعات ابراز داشت: در مورد تحقق گردش آزاد اطلاعات با بد سلیقگی و فشار از سوی آنهایی که از گردش آزاد اطلاعات وحشت دارند، مواجه هستیم.

توقیف یک نشریه کشتن افرادی است که از آن تغذیه اطلاعاتی می شوند

این نماینده مجلس در مورد اهمیت مشخص کردن خط قرمزها بیان کرد: پیشنهاد دادم خط قرمزها را مشخص کنید حتی اصول دین هم پنج مورد مشخص هستند. نمی شود که به سلیقه اشخاص و مدیران خط قرمز اضافه کنیم. توقیف یک نشریه کشتن افرادی است که از آن تغذیه آگاهی و اطلاعاتی می شوند. تذکر دادن اشکالی ندارد، مخصوصا اینکه سرعت کار در رسانه و مطبوعات بالاست و احتمال غلط های سهوی وجود دارد. خود مجوز نشریه دانشجویی داستان دارد، خوشبختانه در دولت تدبیر و امید، در مدت پنج ماه وظیفه صدور مجوز یک نشریه روشن می شود و فرد بلاتکلیف نمی ماند.

در ادامه این نشست، یکی از دانشجویان راجع به بازداشت و زندانی شدن یکی از دانشجویان از حضرتی پرسید که او عنوان کرد: من در جریان پرونده این دانشجو نیستم. امروز با مادر آن دانشجو دیدار داشتم و خواستم که مشخصاتش را جهت من بفرستند. ظاهرا آن دانشجو چند خبر را جهت یکی از کانال های تلگرامی فرستاده است.

در بخش دیگری از این نشست، یکی از مدیران نشریات دانشجویی نسبت به دخالت خارج از دانشگاه ها در پیگیری به تخلفات دانشجویی پرسید چه سیاستی از سوی مجلس در این زمینه وجود دارد که مدیرمسئول روزنامه اعتماد پاسخ داد: ما در یک مبارزه مستمر قرار داریم. جریانی که از اینکه همه امور در فضای آزاد شکل بگیرد، واهمه دارند.

وحشتناک ترین دوران روزنامه نگاری قبل از دوران روحانی بود

این نماینده مجلس با بیان اینکه اگر یک طرف را دست و پایش را ببندیم و یک طرف انواع بودجه ها را داشته باشد، درست نیست، یادآور شد: ما راهی جز حرکت آرام ، نداریم. ما سال ۹۱ و قبل از روی کار آمدن دولت روحانی در وحشتناک ترین دوران روزنامه نگاری خود بودیم. افرادی به چاپخانه می رفتند و مطالب را چک می کردند. کار به جایی رسید که تصویر آقای هاشمی را هم می گفتند در بیاوریم.

حضرتی با اشاره به فضای کنونی گفت: هم اینک ما در عرصه رسانه ای کار می کنیم. ما قبلا هفته ای چهل شکایت داشتیم ولی الان این شکایت ها یکی شده است است.

قالیباف وعده های پوچ انتخاباتی می دهد

او با اشاره به رقبای انتخاباتی حسن روحانی اظهار داشت: قالیباف شدیدترین انتقادات را به همراه وعده های پوچ می دهد. ما می فهمیم اگر کسی بگوید ۲۵۰ هزار تومان در ماه می دهم، چقدر فریب کاری است یا اگر بگوید درآمد کشور را در عرض یکسال، دو برابر می کند. اینها وعده های پوچ است.

انتخابات بهار آینده ساز ماست

این نماینده مجلس با بیان اینکه ما ضمن پیگیری اوضاع نشریات دانشجویی باید ارتباط تنگاتنگ و پیگیری مستمری با دانشجویان داشته باشیم، تصریح کرد: در کنار انتخابات که بهار آینده ساز ماست، ما باید کمک کنیم در این بیست روز باقی مانده همه دوستان در دانشگاه ها فعالیت کنند.

حضرتی در خصوص انتقاداتی که نسبت به بعضی از روسای دانشگاه ها مطرح هست، ابراز داشت: یک بلای خانمان سوز که گرفتار مدیران دوران اصلاحات شده است هست، این است که بسیاری از آن مدیران که هشت سال با نشاط و فعال کار کردند، بعد از دولت اصلاحات مورد برخورد قرار گرفتند و منزل نشین شدند. هم اینک که آن افراد دوباره به کار برگشته اند، براساس تجربه قبلی و جهت دوام زیاد احساس می کنند باید با احتیاط بیشتری کار کنند. حتی آن افراد بعضی از افرادی را سرکار می آورند که روزی آنها را منزل نشین کردند و کسانی را که آنها را روی کار آوردند را کنار می گذارند. تعدادی از این مدیران هم تجربه تکراری دارند و به عنوان نمونه دوباره به همان سمت قبلی بازگشته اند و پله بالاتری جهت خود متصور نیستند و می گویند ایام باقیمانده تا بازنشستگی را آهسته و با احتیاط طی کنیم.

واژه های کلیدی: اعتماد | اطلاعات | اطلاعات | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs