با صدای بلند ترانه خواننده حمید عسکری

با صدای بلند: ترانه خواننده حمید عسکری اینستاگرام اینستاگرام حمید عسکری پست حمید عسکری جشن تولد پسر خواننده معروف جشن تولد کارن

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی رئیسی نمی‌تواند لیدری جریان اصولگرا را برعهده بگیرد/ کاندیدای شکست‌خورده شانسی

احمد شیرزاد گفت: «اگر صداوسیما به این علت که آقای رئیسی تولیت آستان است خبرهای ایشان را منعکس می شود باید محتوای خبرها در حد مسئولیت او باشد ولی اگر ایشان جایی

رئیسی نمی‌تواند لیدری جریان اصولگرا را برعهده بگیرد/ کاندیدای شکست‌خورده شانسی

احمد شیرزاد: رئیسی نمی تواند لیدری جریان اصولگرا را برعهده بگیرد/ کاندیدای شکست خورده شانسی در انتخابات بعدی ندارد

عبارات مهم : سیاسی

احمد شیرزاد گفت: «اگر صداوسیما به این علت که آقای رئیسی تولیت آستان است خبرهای ایشان را منعکس می شود باید محتوای خبرها در حد مسئولیت او باشد ولی اگر ایشان جایی جهت صحبت سیاسی می رود و دولت را نقد می کند هرچند حق شهروندی ایشان است ولی باید در قالب حزبی آن را بیان کند نه در لباس تولیت آستان قدس رضوی.»

احمد شیرزاد، فعال سیاسی اصلاح طلب راجع به احتمال نامزدی رئیسی جهت انتخابات ریاست جمهوری 1400 گفت: «آقای رئیسی از لحاظ سنی در شرایطی قرار دارند که اوج فعالیت سیاسی ایشان به نظر می رسد. قبلا هم عمدتا مشاغل قضایی داشتند. ایشان تازه وارد سیاست شده، انگیزه دارد و تازه نفس هست. او در مجموعه اردوگاه اصولگرایان صورت پرکاری خواهد بود. یعنی لااقل تا 20 یا 30 سال آینده دیگر او صورت فعالی هست؛ ولی اینکه ایشان جهت بار دوم کاندیدای اصولگرایان جهت انتخابات ریاست جمهوری شود بستگی به دوستان اصولگرا دارد ولی من بعید می دانم که زمینه مناسبی جهت ایشان فراهم باشد.»

رئیسی نمی‌تواند لیدری جریان اصولگرا را برعهده بگیرد/ کاندیدای شکست‌خورده شانسی

او در همین حال یادآور شد: «عرفا در فرهنگ سیاسی سایر کشورها اگر کسی یک بار در انتخابات شکست خورد دیگر نامزد نمی شود. به عنوان نمونه در آمریکا معمولا کاندیدای شکست خورده دوباره به صحنه انتخابات نمی آید و در جای دیگری فعالیت می کند. به عنوان نمونه جان کری نامزد انتخابات ریاست جمهوری بود ولی هنگامی که رای نیاورد دیگر نیامد و وزیر امور خارجه شد. بنابراین کسی که به عنوان کاندیدای شکست خورده مطرح است دفعه بعد آمدنش درست نیست. این تجربه را آقای قالیباف و رضایی هم انجام دادند که موفق نبودند. معمولا کاندیدای شکست خورده شانسی در انتخابات بعدی ندارد که امیدواریم این به عنوان سنت جهت سیاستمداران ما هم جا بیفتد.»

شیرزاد اضافه کرد: «البته آقای جهانگیری در انتخابات کاندیدای انصرافی بودند. اگر ایشان در انتخابات می ماند و رای کمی می گرفت آمدنش مجدد امکان پذیر نبود. این سنت در همه جای دنیا است و مبتنی بر یک تجربه جهانی است که کاندیدای شکست خورده امکان بازگشتش نیست.»

احمد شیرزاد گفت: «اگر صداوسیما به این علت که آقای رئیسی تولیت آستان است خبرهای ایشان را منعکس می شود باید محتوای خبرها در حد مسئولیت او باشد ولی اگر ایشان جایی

او تصریح کرد: «البته این معنایش کنار رفتن آقای رئیسی نیست. آقای رئیسی ممکن است بتواند در جاهای دیگر موثر واقع شود. ممکن است در انتخابات مجلس شرکت کند و مدیر مجلس شود یا حتی ممکن است زمانی مدیر قوه قضائیه شود.»

عضو جبهه همکاری با بیان اینکه «آقای رئیسی به عنوان یک رجل سیاسی که تازه فعالیت سیاسی خود را شروع کرده به تحرکات سیاسی خود ادامه می دهد» گفت: «ایشان ممکن است حزب سیاسی یا جبهه سیاسی را رهبری کند که ازقضا اتفاق خیلی خوبی هست. ایشان اگر مسئولانه بیایند و یک حرکت سیاسی و حزبی اعلام شده است داشته باشند ما از آن استقبال می کنیم. ولی چیزی که در این میان نامناسب است این است که ایشان نباید این کارها تحت لوای آستان قدس انجام شود.»

شیرزاد با تاکید بر اینکه «به قول آقای روحانی اجازه بدهیم امام رضا جهت همه مردم کشور عزیزمان ایران باشد و ایشان را منحصر به یک جناح سیاسی نکنیم» تصریح کرد: «نباید از نام آستان قدس در جهت برنامه های سیاسی استفاده شود. آقای رئیسی اگر قرار است به عنوان تولیت آستان قدس بروند جایی و صحبت کنند حق دارند در ارتباط با چارچوب مسئولیت خود صحبت کنند و اگر فراتر از آن شود هرچند به عنوان شخص حقیقی وارد شوند اشکالی ندارد ولی از آستان قدس نباید مایه بگذارند.»

رئیسی نمی‌تواند لیدری جریان اصولگرا را برعهده بگیرد/ کاندیدای شکست‌خورده شانسی

او یادآور شد: «همچنین این مساله راجع به صداوسیما نیز صدق می کند. صداوسیما اگر از ایشان خبری به عنوان مدیر آستان قدس خبر پخش می کند مجاز است و اخبار ایشان می تواند مثل اخبار هر مقام دیگری منتشر شود البته در آن سطح خبری و تحلیلی که مساله اقتضا می کند. ولی هنگامی که بیش از آن مایه بگذارند همه از آن استشمام رانت خبری خواهند کرد.»

شیرزاد اظهار کرد: «تجربه نشان داده اینگونه عملکرد صداوسیما به ضرر افراد هست. درست است که صداوسیما رسانه اثرگذاری است ولی این اثرگذاری معمولا در جهت تصویر و تخریب افراد هست. معمولا حمایت های صداوسیما از دیگران اثربخش نیست و معمولا نتیجه برعکس می شود.»

احمد شیرزاد گفت: «اگر صداوسیما به این علت که آقای رئیسی تولیت آستان است خبرهای ایشان را منعکس می شود باید محتوای خبرها در حد مسئولیت او باشد ولی اگر ایشان جایی

این فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: «اگر صداوسیما به این علت که آقای رئیسی تولیت آستان است خبرهای ایشان را منعکس می شود باید محتوای خبرها در حد مسئولیت او باشد ولی اگر ایشان جایی جهت صحبت سیاسی می رود و دولت را نقد می کند هرچند حق شهروندی ایشان است ولی باید در قالب حزبی آن را بیان کند نه در لباس تولیت آستان قدس رضوی.»

شیرزاد اضافه کرد: «ما مشکلی که با مجموعه اصولگرایان داریم این است که آنها وظیفه خود را مشخص نمی کنند. از ردای آستان قدس نباید در جهت کار سیاسی استفاده کرد و کار سیاسی را باید با شفافیت انجام داد.»

رئیسی نمی‌تواند لیدری جریان اصولگرا را برعهده بگیرد/ کاندیدای شکست‌خورده شانسی

او راجع به امکان لیدری رئیسی جهت اصولگرایان در انتخابات مجلس نیز گفت: «رئیسی نمی تواند لیدری جریان اصولگرا را برعهده بگیرد. آقای رئیسی کار تشکیلات و سیاسی نکرده اند. کار تشکیلاتی بسیار سخت است و افرادی را می خواهد که جهت آن وقت بگذارند و مدیریت خرد کرده باشند. فکر نمی کنم این کار از امثال آقای رئیسی بربیاید.»

شیرزاد تصریح کرد: «در مجموعه اصولگرایی افراد قدری داشتیم که جهت کار تشکیلاتی بسیار مناسب بودند مثل آقای ناطق نوری که متاسفانه اصولگرایان قدر او را ندانستند و رنجیده خاطرش کردند. او بسیار تشکیلاتی بود، دائما تلفن دستش بود و کار می کرد. تعداد دوستانی که در شهرستان های مختف داشت و هنوز هم دارد خیلی زیاد بود. همینطور آقای باهنر. اگر از من بپرسید ایشان می تواند رهبری اصولگرایان را برعهده گیرد می گویم بله. باهنر در پیشینه خود حرکت تشکیلاتی دارد دارد ولی آقای رئیسی نه. سابقه سمت های قضایی و تجربه های اجرایی از پشت میز ریاست معلوم نیست جهت کار تشکلاتی هم مناسب باشد.»

اعتمادآنلاین

واژه های کلیدی: سیاسی | انتخابات | صداوسیما | اصولگرایان | انتخابات مجلس | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs