با صدای بلند ترانه خواننده حمید عسکری

با صدای بلند: ترانه خواننده حمید عسکری اینستاگرام اینستاگرام حمید عسکری پست حمید عسکری جشن تولد پسر خواننده معروف جشن تولد کارن

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی امکان کم کردن قابل‌توجه خرید نفت از کشور عزیزمان ایران وجود دارد / ترامپ

رئیس‌جمهور امریکا در اطلاعیه‌ای امکان کم کردن «قابل‌توجه» خرید نفت از کشور عزیزمان ایران را به اطلاع نهادهای این کشور رساند.

امکان کم کردن قابل‌توجه خرید نفت از کشور عزیزمان ایران وجود دارد / ترامپ

ترامپ: امکان کم کردن قابل توجه خرید نفت از کشور عزیزمان ایران وجود دارد

عبارات مهم : انرژی

رئیس جمهور امریکا در اطلاعیه ای امکان کم کردن «قابل توجه» خرید نفت از کشور عزیزمان ایران را به اطلاع نهادهای این کشور رساند.

به گزارش فارس، «دونالد ترامپ»، مدیر جمهور آمریکا در اطلاعیه ای به وزیر خزانه داری، وزیر خارجه و وزیر انرژی این کشور، دستور کم کردن خرید نفت و محصولات نفتی از کشور عزیزمان ایران را صادر کرد.

امکان کم کردن قابل‌توجه خرید نفت از کشور عزیزمان ایران وجود دارد / ترامپ

رئیس جمهور آمریکا در این اطلاعیه اعلام کرده «میزان عرضه نفت و فرآورده های نفتی از کشورهایی غیر از کشور عزیزمان ایران به اندازه ای است که بتوان حجم خریداری نفت و محصولات نفتی از کشور عزیزمان ایران به وسیله موسسات مالی خارجی یا به واسطه آنها را به نحو محسوس کم کردن داد.»

ترامپ در این سند در تاریخ ۱۴ می که طبق قوانین آمریکا خطاب به وزرای خارجه، خزانه داری و انرژی این کشور نوشته شده است تصریح کرده این ارزیابی را بعد از بررسی دقیق عواملی مانند اوضاع اقتصاد جهان، زیاد کردن تولید نفت به وسیله بعضی کشورها، ظرفیت اضافی تولید انرژی در دنیا و میزان ذخائر راهبردی آمریکا به عمل آورده است.

رئیس‌جمهور امریکا در اطلاعیه‌ای امکان کم کردن «قابل‌توجه» خرید نفت از کشور عزیزمان ایران را به اطلاع نهادهای این کشور رساند.

در این اطلاعیه آمده است: «به موجب اختیارات محول شده است به اینجانب در قانون اساسی و قوانین ایالات متحده به عنوان مدیر جمهور، من بعد از بررسی دقیق گزارش های ارائه شده است به کنگره به وسیله اداره اطلاعات انرژی، از جمله گزارش مورخ آوریل ۲۰۱۸ و سایر عوامل مربوطه نظیر اوضاع اقتصاد جهان، زیاد کردن عرضه نفت به وسیله بعضی کشورها، سطح ظرفیت اضافی تولید نفت و در دسترس بودن ذخائر راهبردی آمریکا، طبق بند۱۲۴۵ (د)(۴)(ب) و (ج) قانون اختیارات دفاعی مالی سال مالی ۲۰۱۲ همگام با تصمیم های قبلی ام اعلام می کنم که میزان عرضه نفت و فرآورده های نفتی از کشورهای غیر از کشور عزیزمان ایران به اندازه ای است که بتوان حجم خریداری نفت و محصولات نفتی از کشور عزیزمان ایران به وسیله موسسات مالی خارجی یا به واسطه آنها را به نحو محسوس کم کردن داد. من کماکان به نظارت بر اوضاع در این زمینه ادامه خواهم داد. وزیر خارجه آمریکا مجاز است که این تصمیم را در دفتر ثبت فدرال آمریکا منتشر کرده و به وی دستور داده می شود که این کار را انجام دهد.»

در بیانیه هایی که دولت های آمریکا بعد از اجرایی شدن برجام صادر کرده اند بندی دیگر وجود داشت با این عنوان که «علی رغم این، ایالات متحده منطبق با تعهدات آمریکا در برنامه جامع اقدام یکسان (برجام) دیگر سیاست تلاش جهت کم کردن فروش نفت خام کشور عزیزمان ایران را دنبال نمی کند. کارها ایالت متحده جهت عمل به این تعهدات از وقت فرا رسیدن روز اجرای برجام انجام شده است اند. در این روز، آژانس بین المللی انرژی اتمی تأیید کرد که کشور عزیزمان ایران گام های مرتبط هسته ای مشخص شده است در برجام، به منظور گارانتی صلح آمیز بودن و صلح آمیز ماندن برنامه هسته ایش را برداشته است.»

واژه های کلیدی: انرژی | ایران | آمریکا | اطلاعیه | رئیس جمهور | دونالد ترامپ | ایالات متحده | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs